info@ozelturizm.com.tr
+90 212 534 97 55

Safranbolu

Detaylar

Tarihle doğanın el ele verdiği şehir.. Öyle bir yer düşünün ki sizi evleriyle, hanlarıyla, Arnavut kaldırımlar ile Osmanlı dönemini yaşatsın, UNESCO tarafından “Dünya Miras Listesi”ne alınmış safranında adını verdiği kültür kenti SAFRANBOLU, Karadeniz’in gizli cennet köşelerinden, Fatih Sultan Mehmet’in Bakacak Mevkii’ nden burayı ilk gördüğü anda çeşm-i cihan (dünyanın gözbebeği) adını verdiği AMASRA, Ustaların marifetli ellerinden çıkan bastonların sanatla müthiş uyumunu yakalayan DEVREK’ ye gidiyoruz.

TUR PROGRAMI
1.Gün
· Misafirlerimizi aşağıda belirtilen güzergâhlardan almak suretiyle, araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.
· Adapazarı, Bolu yol güzergâhı üzerindeki tesislerimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Safranbolu’ya varıyoruz.
· Açık namazgâh şeklinde bulunan, Türklerin Safranbolu’ya geldiklerinde ilk konuşlandığı yer Hıdırlık Tepesi’ne çıkıp hem Safranbolu’nun eşsiz manzarasını izlerken, hem de Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Dr. Ali Yaver Ataman’ın anıtını ziyaret ediyoruz.
· Tüm Safranbolu'ya hâkim bu tepedenfotoğraf sevenler için bu anı ölümsüzleştirdikten sonra bu güzellikleri daha da yakından görmek için şehir merkezine iniyor, konaklayacağımız otele giriş yapıyoruz.
· Diyarın kendine has nefis tatlarını tatmak için sizlere serbest zaman veriyoruz.
· Verilen serbest zamanın ardından, Kaymakamlar Gezi Evi, Kileciler Gezi Evi(Bamteli Müzesi), İzzet Mehmet Paşa Camii, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Cinci Hanı, Köprülü Mehmet Paşa Camisi, güneş saati’ni geziyoruz.
· Anadolu misafir perverliğini görüp, yaşamak için Yörük Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz.
· Yöre halkının tarihte yaşayışları hakkında bilgilendiğimiz çamaşırhaneyi müzeye çevrilmiş halinde ki gezimizin ardından çay kahve molası veriyoruz.
· Yarım kalan şehir turumuzu tamamlamak için şehir merkezine geri dönüyoruz. Safranbolu’yu tekrardan kuş bakışı göreceğimiz Kent Tarihi Müzesi(Eski Hükümet Konağı) ve Saat Kulesi’ni gezip şehre başka bir köşeden iniyoruz.
· Zamana yenik düşmemiş, şehir halkının tarihini koruduğu sokakları gezerken yemeniciler çarşısını gezip, İmren Lokumlarının lokum imalatı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz.
· Serbest zaman sonunda konaklama yapacağımız otelimize geçiyor akşam yemeğimizi geleneksel şekilde düzenlenmiş restaurantımızda alıyoruz
2.Gün
· Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz.
· Doğa güzellikleri ile cennetten bir köşe olan Amasra’ya girmeden Bakacak Mevkii’nden bir doğa harikası olan manzarasına şahit oluyoruz.
· Tarih kokan Kemere köprüsü’ nden geçip, Kaleiçi, Cenova Şatosu ve Çekiciler çarşısı’ nı gezip, meşhur Amasra salatasının ve balığının tadına bakmak için sizin seçtiğiniz restaurantta yemeniz için serbest zaman veriyoruz.
· Yemek ve alışverişin ardından ustaların elinde can bulan bastonları görmek için Devrek’e Bastoncular Çarşısı’na geçmek için yola çıkıyoruz
· . Ustaların el sanatında ki marifetleriyle uluslar arası üne yayılmış bastonları yakından görme şansına sahip oluyoruz.
· Hem baston yapımı hem de hediyelik eşya alışverişi için mola veriyoruz.
· Keyifli saatlerin ardından aracımıza binip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.
· Tarih ve doğayla geçen güzel bir turun ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir başka gezimizde görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Paylaş :
ÖZEL TURİZM SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ.

1991 yılında İstanbul Taksim’de sektöre giren firmamız, 2005 yılından itibaren Özel Turizm Seyahat Acentası adı ile İstanbul Fatih’te faaliyetlerine devam etmektedir. Hizmetlerimiz arasında Hac ve Umre başta olmak üzere yurt içi – yurt dışı kültür turları, bilet – vize, yurt içi – yurt dışı eğitim programları, alternatif tatil programları ve otel rezervasyon işlemleri bulunmaktadır.

Devamı

E-Bülten

Kampanya ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen kayıt olunuz...

Bize Ulaşın
  • Adres: Fevzipaşa Cad. NO:112/2 Fatih/İSTANBUL
  • Telefon: +90 212 534 97 55
  • E-posta: info@ozelturizm.com.tr

ÖZEL TURİZM SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ.
ÖZEL TURİZM SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ. © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.